Gå till huvudinnehåll
Alla bibliotek
  1. Pikku prinsessa

    Burnett, Frances Hodgson; Ranta, Kaisa; Valle, Johanna
    Art House Oy 2024 1. utgåva

    Lumoava klassikko uutena suomennoksena Hyväsydäminen Sara Crewe on rikkaan perheen tytär, jonka elämä on täynnä ylellisyyksiä. Hän käy koulua sisäoppilaitoksessa Lontoossa ja elää...

  2. Linda kesälaitumilla

    Ikonen, Asta; Louhivuori, Emma
    Lind & Co AB 2024 1. utgåva

    Linda odottaa innoissaan pääsyä ratsastusleirille. Ainoa harmin paikka on se, että hänen pitää viedä rakas pieni koiransa kenneliin hoitoon leirin ajaksi, koska äidille tuli samaan...

  3. I Hope This Doesn't Find You

    Liang, Ann
    Scholastic Inc. 2024 Unabridged

    Unforgettable, snarky, and romantic, I Hope This Doesn't Find You is Never Have I Ever meets To All the Boys I've Loved Before if Lara Jean wrote hate emails instead of love letter...

  4. Stellan eläinystävät

    Ikonen, Asta; Louhivuori, Emma
    Lind & Co AB 2024 1. utgåva

    Stellan äiti löytää lukioaikaisen ihastuksensa Juhon ja menee tämän kanssa yhteen. Mukaan kauppaan tulee Juhon tytär Vilja, Stellan mielestä tosi ällöttävä vuotta nuorempi hiirulai...

  5. Руины в цветах

    Той, Кристин
    SelfPub 2024 Unabridged

    Захватывающий постапокалиптический роман о необычных подростках, которые начали рождаться на планете после опустошительной войны!В 2012 году начался мировой конфликт, который унес...

  6. Shut Up, This Is Serious

    Ixta, Carolina
    Quill Tree Books 2024 Unabridged

    An unforgettable YA debut about two Latina teens growing up in East Oakland as they discover that the world is brimming with messy complexities, perfect for fans of Elizabeth Aceve...

  7. Arya Khanna's Bollywood Moment

    Avachat, Arushi
    Macmillan Audio 2024 Unabridged

    Save the Date meets Never Have I Ever in this sparkling debut rom-com about a high school senior whose life suddenly gets a Bollywood spin when her sister gets engaged. Shaadi prep...

  8. The Atlas of Us

    Dwyer, Kristin
    HarperTeen 2024 Unabridged

    "A complete knockout. Readers will be thinking of this story long after they finish the final page." —Adalyn Grace, New York Times bestselling author of Belladonna"Utterly compelli...

  9. Kultaiset naamiot

    Marttinen, Tittamari; Toivola, Ritva; Valle, Johanna
    Saga Egmont 2024 1. utgåva

    Lauriina on innoissaan. Hän on lähdössä etelänmatkalle perheensä kanssa. Kohde on nimeltään Melona. Melonassa asuu myös Daisa. Daisa on Lauriinan kirjekaveri. Mitä Lauriinan matkas...

  10. Sannin leiriviikot

    Ikonen, Asta; Louhivuori, Emma
    Lind & Co AB 2023 1. utgåva

    Kaviolan ratsastuskoulun uusi kesäleirikeskus avataan ja ensimmäiset leiriläiset saapuvat paikalle intoa täynnä. Kaksi viikkoa ratsastuksen alkeita, hevosenhoitoa ja muuta mukavaa...

  11. Operaatio Summertime

    Kupias, Maria; Lehtonen, Saara
    Saga Egmont 2023 1. utgåva

    Kesän lämpöä ja kutkutusta vatsanpohjassa Katajan tallilla. Ulrika on Katajan tallin oma tyttö, joka ei juuri laita vanhemmilleen vastaan. Mutta kun abikesä koittaa, kiltti tyttö i...

  12. Betting on You

    Painter, Lynn
    Simon & Schuster Audio 2023 Unabridged

    A New York Times Bestseller From the New York Times bestselling author of Better Than the Movies, this "entertaining" (Publishers Weekly) rom-com in the vein of She's All That and...

  13. Operaatio Aquamarina

    Kupias, Maria; Lehtonen, Saara
    Saga Egmont 2023 1. utgåva

    Katajan tallin heppatytöistä kertovan sarjan ihastuttava ensimmäinen osa! Kun hoitohevonen myydään, 15-vuotiaalla Nooralla on totuttelemista. Roolipeleistä saa lohtua, mutta kun va...

  14. Check & Mate

    Hazelwood, Ali
    Books on Tape 2023 Unabridged

    In this clever and swoonworthy YA debut from the New York Times bestselling author of The Love Hypothesis, life’s moving pieces bring rival chess players together in a match for th...

  15. What the River Knows : A Novel

    Ibañez, Isabel
    Macmillan Audio 2023 Unabridged

    The Mummy meets Death on the Nile in What the River Knows, Isabel Ibañez's lush, immersive historical fantasy set in Egypt and filled with adventure, a rivals-to-lovers romance, an...

  16. Kiira ottaa ohjat

    Ikonen, Asta; Louhivuori, Emma
    Lind & Co AB 2023 1. utgåva

    Kolmetoistavuotias, syksyllä yläkouluun menevä Kiira on onnensa kukkuloilla, sillä kesäloma on alkamassa ja hänen hoitohevosensa Bolero on kohta saamassa varsan. Kaikki menee kuite...

  17. Кошмары заброшенного лагеря

    Кабицкий, Викто
    SelfPub 2023 Unabridged

    Ян и Влад вместе с двумя одноклассниками идут в поход в лес. Сам поход – лишь предлог для посещения заброшенного пионерского лагеря «Новый восход», закрытого больше тридцати лет на...

  18. Девочка и стол

    Кейдж, Энд
    SelfPub 2023 Unabridged

    Септима Хадсон – обычная девочка из музыкальной семьи. Ее родители с детства мечтали выступать вместе с Королевским оркестром, но... Джон и Лора не были достаточно талантливыми, чт...

  19. By Any Other Name

    Cotter, Erin
    Simon & Schuster Audio 2023 Unabridged

    "A high-stakes, high-drama mystery...led by a plucky, determined hero I would have followed anywhere...[A] romantic, delightful romp!" —Mackenzi Lee, New York Times bestselling aut...

  20. Voitonnälkä

    Aho, Marja; Lehtonen, Saara
    Saga Egmont 2023 1. utgåva

    Riemastuttavien sattumusten ja ihastumisten sävyttämä nuortenkirja cheerleading-harrastuksesta. Riittääkö Jessiinan voitontahto paikkaan kisajoukkueessa? Kauden tärkein kilpailu Su...