Gå till huvudinnehåll
Alla bibliotek
  1. A Fate Inked in Blood

    Jensen, Danielle L.
    Books on Tape 2024 Unabridged

    A shield maiden blessed by the gods battles to unite a nation under a power-hungry king—while also fighting her growing desire for his fiery son—in the first book of a Norse-inspir...

  2. The Other Valley : A Novel

    Howard, Scott Alexander
    Simon & Schuster Audio 2024 Unabridged

    A Goodreads Most Anticipated Fantasy, Science Fiction, and Horror Book of 2024 For fans of Never Let Me Go and The Giver, an elegant and exhilarating literary speculative novel ab...

  3. Right on Cue

    Ballard, Falon
    Books on Tape 2024 Unabridged

    From the beloved author of Just My Type and Lease on Love comes a new romantic comedy in which a former actress-turned-screenwriter finds herself back in the spotlight, only for he...

  4. Wandering Stars : A novel

    Orange, Tommy
    Books on Tape 2024 Unabridged

    A TIME MOST ANTICIPATED BOOK • The Pulitzer Prize-finalist and author of the breakout bestseller There There ("Pure soaring beauty."The New York Times Book Review) delivers a maste...

  5. Tulisielun pelikirja: Ari Tolppanen ja aikaansaamisen taide

    Mörö, Mari; Sutela, Heli
    Kustannusosakeyhtiö Teos 2024 1. utgåva

    "Tuomo rakensi pelin valmiiksi aamua varten ja kirjoitti pelivihkoon kirjaimet P, O ja T. Papan pelimerkiksi hän otti hevosenkengän, Otto pitäisi ämpäristä ja hän itse otti leivän....

  6. Sukeltaja : Fredrik Broman

    Östlundh, Håkan; Pentikäinen, Fanni; Laitinen, Aku
    Word Audio Publishing International 2024 1. utgåva

    Pinnan alla piilee jotakin synkkää Gotlantia koettelee poikkeuksellinen helleaalto, joka jatkuu pitkälle syksyyn asti. Painostava ja raskas ilma ei kuitenkaan ole syy 24-vuotiaan...

  7. Pienet miehet, pitkät varjot: Jääkansan tarina 38 : Jääkansan tarina

    Sandemo, Margit
    Skinnbok ehf 2024 1. utgåva

    JÄÄKANSAN TARINA kertoo pahan Tengelin jälkeläisistä, joiden esi-isä oli tehnyt sopimuksen paholaisen kanssa … Karin Voldenin ollessa pieni tyttö, hänet raiskattiin julmasti kaksi...

  8. Yölaakso : Syysmaa

    Holopainen, Anu; Vilhunen, Anu
    Lind & Co AB 2024 1. utgåva

    Kalastajakylässä asuvalla Loranalla on salasuhde miehensä selän takana. Anoppi ja miniä saavat asiasta vihiä, ja välttääkseen kovan rangaistuksen Lorana pakenee Eläville vuorille....

  9. Sydänhämärä

    Salmenniemi, Harry; Holma, Antti
    Kustannusosakeyhtiö Siltala 2024 1. utgåva

    Kun toinen lapsi on syntymässä, ensimmäinen sairastuu. Yhtäkkiä on toimittava ja selvittävä aivan uudessa tilanteessa. Sydänhämärä kuljettaa lukijan teho-osastolle, synnytyssaliin,...

  10. Punainen noita

    Willamo, Jenna Kostet; Mimosa
    Aula & Co 2024 1. utgåva

    Nainen. Parantaja. Noita. On vuosi 1635. Noidaksi epäilty Valpuri Kinni heitetään Turun Aurajokeen. Vesikokeella halutaan varmistua siitä, onko syytetty todella noita. Valpuri on...

  11. Isän synnit

    Archer, Jeffrey; Tuomi-Giddings, Susanna; Pitkänen, Jukka; Holmström, Ritva
    Sitruuna Kustannus Oy 2024 1. utgåva

    Uudistetun äänikirjan mieslukijan osuudet lukee Jukka Pitkänen. Vaikuttava tarina sodasta, rakkaudesta ja perhesiteistä New York, 1939. Tom Bradshaw on pidätetty epäiltynä veljensä...

  12. Kilpajuoksu pohjoisnavalle

    Lainema, Matti; Turunen, Ari; Pöysti, Tom; Valtonen, Mato; Degerman, Pata
    Booknet Oy 2024 1. utgåva

    Pohjoinen Grönlanti oli 120 vuotta sitten vielä villiä luontoa, jossa elivät myskihärät, jääkarhut ja mursut. Paikalliset inuitit olivat kehittäneet ylivoimaisen kulttuurin arktise...

  13. Kaupunki joksi tulimme

    Jemisin, N. K.; Kivimäki, Mika; Vuoriranta, Outi
    Jalava 2024 1. utgåva

    Hugo-palkitun N. K. Jemisinin urbaani fantasiasatu aikuisille Manhattanilainen yliopisto-opiskelija jää pois junasta, eikä muista, kuka hän on tai mistä hän on kotoisin. Sen sijaan...

  14. Paratiisista

    Sutinen, Ville-Juhani; Niemi, Markus
    Into Kustannus 2024 1. utgåva

    Finlandia-voittajan historiallinen romaani ihmisistä uuden maailman kynnyksellä Sofie ja Lukki etsivät paikkaansa kaaoksen reunalla, ajassa, jossa taudit ja tuntematon riivaavat. M...

  15. Margit

    Hirvonen, Sanna; Heikkinen, Heljä
    Kustantamo S&S 2024 1. utgåva

    Eletään kuuminta nousukautta, ja Ulla Romu on matkalla huipulle. Hän on ponnistanut pikkupaikkakunnalta Helsinkiin mainostoimiston harjoittelijaksi, cocktailien ja katkarapujen äär...

  16. Fangirl Down : A Novel

    Bailey, Tessa
    HarperAudio 2024 Unabridged

    #1 New York Times bestselling author Tessa Bailey launches a super sexy sports romance series with a rom-com about a bad boy professional athlete who falls for his biggest fan...We...

  17. The Frame-Up

    Bond, Gwenda
    Books on Tape 2024 Unabridged

    A magically gifted con artist must gather her estranged mother’s old crew for a once-in-a-lifetime heist, from the New York Times bestselling author of Stranger Things: Suspicious...

  18. What Feasts at Night

    Kingfisher, T.
    Macmillan Audio 2024 Unabridged

    "Narrator Avi Roque delivers a perfectly paced performance....seamlessly switching between English, Scottish, and American accents to distinguish the variety of characters." —Audio...

  19. The Warm Hands of Ghosts : A Novel

    Arden, Katherine
    Books on Tape 2024 Unabridged

    NATIONAL BESTSELLER • During the Great War, a combat nurse searches for her brother, believed dead in the trenches despite eerie signs that suggest otherwise, in this hauntingly be...

  20. Valkenee kaukainen ranta

    Annola, Johanna; Nikander, Hannamaija
    Kustannusosakeyhtiö Siltala 2024 1. utgåva

    Ulrika ei voi saada takaisin pientä tytärtään, mutta muuten tulevaisuus on valmiiksi suunniteltu: mies arvokkaammassa virassa, Väinö-poika ylioppilas, Ulrika itse vihdoin Rouvasväe...