Hyppää pääsisältöön
Kaikki kirjastot
  1. See You Yesterday

    Solomon, Rachel Lynn
    Simon & Schuster Books for Young Readers 2022

    A New York Times bestseller! From the author of Today Tonight Tomorrow comes a magical romance in the vein of Groundhog Day about a girl forced to relive her disastrous first day...

  2. Hautaplaneetta

    Källner, Oskar; Johnsson, Karl; Peltomaa, Leena
    Otava 2022 1. painos

    Päätähuimaava tieteisseikkailu jatkuu. Jännittävä nuortensarja lumoaa kerronnallaan ja kuvituksellaan. Alicen ja Eliaksen uusi koti, avaruusalus nimeltä Hiljaisuus, on imaistu vanh...

  3. League of Liars

    Scholte, Astrid
    Penguin Young Readers Group 2022

    In this fantasy thriller, four teens charged with murder and caught up with the illegal use of magic band together to devise the ultimate jailbreak. Perfect for fans of Six of Crow...

  4. Only a Monster : Only a Monster Series, Book 1

    Len, Vanessa
    HarperCollins 2022

    The sweeping romance of Passenger meets the dark fantasy edge of This Savage Song in this stunning contemporary fantasy debut from Vanessa Len, where the line between monster and h...

  5. Marsin sotavaltias

    Burroughs, Edgar Rice; Kupiainen, Alpo
    Saga Egmont 2021 1. painos

    Jumalattareksi itsensä julistanut Issus on ottanut John Carterin rakastetun Dejah Thoriksen vangikseen. Issuksen epäjumaluuteen perustuva uskonto on tuhottu, mutta pieniä ryhmittym...

  6. The Kindred

    Dow, Alechia
    Inkyard Press 2022

    "Utterly swoony...an endearing reminder that true love can change the world" —J. Elle, New York Times bestselling author of Wings of EbonyTo save a galactic kingdom from revolution...

  7. Otto ja Plejadien lähettiläs

    Bagge, Tapani
    Saga Egmont 2021 1. painos

    Otto luulee olevansa tavallinen seiskaluokkalainen, kun hän saa kuulla isonenäiseltä pikkumieheltä olevansa tähdistä tullut prinssi. Otto on kotoisin Plejadeilta ja kuuluu siellä k...

  8. Roxy

    Shusterman, Neal; Shusterman, Jarrod
    Simon & Schuster Books for Young Readers 2021

    From the team that brought you the New York Times bestselling Dry comes a riveting new thriller that proves when gods play games, even love is a lie. The freeway is coming. It wil...

  9. Otto ja Dracon siepparit

    Bagge, Tapani
    Saga Egmont

    Seiskaluokkalainen Otto joutuu pulaan, kun hän kadottaa avaruusolennolta saamansa taikaesineen, pentaforan. Otto on vastustanut sen avulla kiusaajaansa Kerkkoa ja tämän jengiä, mut...

  10. Otto ja Plejadien lähettiläs

    Bagge, Tapani
    Saga Egmont

    Otto luulee olevansa tavallinen seiskaluokkalainen, kun hän saa kuulla isonenäiseltä pikkumieheltä olevansa tähdistä tullut prinssi. Otto on kotoisin Plejadeilta ja kuuluu siellä k...

  11. Iron Widow : Iron Widow Series, Book 1

    Zhao, Xiran Jay
    Oneworld Publications 2021

    Instant New York Times No.1 Bestseller Science fiction and East Asian myth combine in this dazzling retelling of the rise of Wu Zetian, the only female emperor in Chinese history...

  12. Iron Widow

    Zhao, Xiran Jay
    Tundra Book Group 2021

    An instant #1 New York Times bestseller! Pacific Rim meets The Handmaid's Tale in this blend of Chinese history and mecha science fiction for YA readers.The boys of Huaxia dream of...

  13. Terra Hexa II

    Yngve, A. R.
    Saga Egmont

    Henna och Galas äventyr bortom horisonten fortsätter. I staden Aterim har lugnet tillfälligt lagt sig. Den Gyllene mannen har övergivit sitt tempel och gett sig av. Efter sig har h...

  14. Losing big or losing everything

    Christoffer, Niclas
    Bonnier Carlsen 2021

    Hungerspelen möter Biggest Loser i komikern Niclas Christoffers drastiska dystopi om ett framtida Sverige där vikten och hälsan helt och hållet bestämmer dina rättigheter. De 14-år...

  15. Marsin jumalat

    Burroughs, Edgar Rice
    Saga Egmont

    John Carter on joutunut vaimonsa Dejah Thorisin ja lastensa luota Marsista takaisin Maahan. Kymmenen pitkän vuoden kuluttua hänet vedetään takaisin Marsiin. Kotiin perheensä luo hä...

  16. Marsin sotavaltias

    Burroughs, Edgar Rice
    Saga Egmont

    Jumalattareksi itsensä julistanut Issus on ottanut John Carterin rakastetun Dejah Thoriksen vangikseen. Issuksen epäjumaluuteen perustuva uskonto on tuhottu, mutta pieniä ryhmittym...

  17. Thuvia, Marsin neito

    Burroughs, Edgar Rice
    Saga Egmont

    John Carterin poika Carthoriksen sydän on pakahtumaisillaan. Hän on rakastunut kauniiseen Thuviaan, joka on jo kihloissa toisen miehen kanssa. Kuten Marsin tapoihin kuuluu, kihlalu...

  18. Marsin ritarit

    Burroughs, Edgar Rice
    Saga Egmont

    Heliumin prinsessan tytär Tara ei jää ilman miesten huomiota. Naapurivaltion prinssi Gahan erityisesti tahtoo solmia avioliiton Taran kanssa. Tara ei ole tehnyt päätöstä, eikä ole...

  19. Out of the Shadows

    Ireland, Justina
    Disney Book Group 2021

    Another exciting adventure from the #1 New York Times best-selling series! The darkest secrets are the hardest to bring to light.... Sylvestri Yarrow is on a streak of bad luck wit...

  20. Terra Hexa

    Yngve, A. R.
    Saga Egmont

    Systrarna Henna och Gala har aldrig sett en solnedgång. På Terra Hexa går solen nämligen aldrig ner. Den sjunker aldrig bortom horisonten och låter aldrig mörkret övermanna skymnin...