Hyppää pääsisältöön
Kaikki kirjastot
  1. The Poison Season

    Rutherford, Mara
    Harlequin Audio 2022 Unabridged

    "Mara Rutherford's The Poison Season took me on journey through a bloodthirsty forest, where two star-crossed lovers discover the true meaning of poison. It brims with evocative st...

  2. Never Ever Getting Back Together

    Gonzales, Sophie
    Macmillan Audio 2022 Unabridged

    When their now famous ex-boyfriend asks them to participate in a teen reality show, two eighteen year old girls—one bent on revenge, the other open to rekindling romance—get tangle...

  3. A Thousand Heartbeats

    Cass, Kiera
    HarperTeen 2022 Unabridged

    #1 New York Times bestselling author of The Selection series Kiera Cass is back with her most epic novel yet—a sweeping enemies-to-lovers standalone romance."Love has a sound. It s...

  4. Demondolken

    Wren, J. F.
    Whip Media

    Längst ner i bergets hjärta brann en eld, en stor sjö av flytande sten som smält av hettan omgärdade den eviga lågan. Det var här som dolken smitts. Ett vapen så fruktat att det be...

  5. Myrskyvaroitus

    Karpio, Markku; Hagström, Hugo
    Saga Egmont 2022 1. painos

    Yksitoistavuotias Emil muuttaa äitinsä kanssa ulkosaaristoon, jossa kaikki on toisenlaista kuin mantereella. Emilin isä on kenialainen, ja hänen uudet luokkakaverit töllistelevät E...

  6. Myrskyvaroitus

    Karpio, Markku
    Saga Egmont

    Yksitoistavuotias Emil muuttaa äitinsä kanssa ulkosaaristoon, jossa kaikki on toisenlaista kuin mantereella. Emilin isä on kenialainen, ja hänen uudet luokkakaverit töllistelevät E...

  7. Tre Julklassiker

    Lagerlöf, Selma; Rydberg, Viktor; Andersen, HC
    Grammofonbolaget

    Vi har samlat tre klassiska Julsagor av de bästa författarna, omskrivna till modernt språk. Först ut har vi ”Den heliga Natten” av Selma Lagerlöf där vi får ta del av en historia...

  8. Lina Ballerina och demonerna

    Tormanoff, Stella
    Pharos Media Productions

    Denna ljudbok är sagoförfattaren och singer–songwritern Stella Tormanoffs debutroman. Den riktar sig till ungdomar, men ett åldersspann på läsare mellan 9–109 år är inte alls fel....

  9. Susikoira Roi ja pimeän pesä

    Kurvinen, Jorma; Hedman, Ari-Matti
    Saga Egmont 2022 1. painos

    Tomi on ystävystynyt pelastamansa saksanpaimenkoiran kanssa - ja antanut sille nimeksi Roi. Roi on poikkeuksellisen fiksu koira, uskollinen ystävä ja aina valmiina toimimaan. Kun T...

  10. Sillen ikävä

    Heise-Fjeldgren, Astrid; Sundström, Anette; Haahdenmaa, Sanni
    Word Audio Publishing International 2022 1. painos

    Joululoma ilman kavereita ja poikaystävää On joululoma. Ginny on Pariisissa ja Emilie isovanhempiensa luona maaseudulla, eikä Lukaskaan ole enää Sillen poikaystävä. Kun Sille on se...

  11. Etsivätoimisto ja purjevene

    Hakkarainen, Olli
    Saga Egmont

    On huhtikuu, ja Jukka haaveilee purjeveneen hankkimisesta. Etsivätoimisto Kolme Kissaa ei ole kokoontunut tuttuun tapaan. Perttu on ihastunut ja viettää aikaa näytelmäkerhossa Minn...

  12. SUMMER CAMP Fatso! (short text)

    Panen, Roy
    Roy Panen Bokförlag

    Amir, 14 years old, and his friends come to a summer camp for children and young people who feel very bad. Children who feel well also come here. And they help the broken children....

  13. Mästerdetektiven Blomkvist, Persiska

    Lindgren, Astrid
    Ljudoteket

    Mästerdetektiven Blomkvist är bara tretton år, men en mycket skicklig detektiv i alla fall. Han bor i en liten idyllisk småstad tillsammans med Anders och Eva-Lotta. Glada strider...

  14. Susikoira Roi ja ohittajat

    Kurvinen, Jorma; Hedman, Ari-Matti
    Saga Egmont 2022 1. painos

    Tomi on ystävystynyt pelastamansa saksanpaimenkoiran kanssa - ja antanut sille nimeksi Roi. Roi on poikkeuksellisen fiksu koira, uskollinen ystävä ja aina valmiina toimimaan. Kun k...

  15. En stad som brinner

    Åberg, Daniel
    Bokförlaget Hegas

    Elis och Tora är på flykt från Markos kriminella gäng. Deras mål är den stora staden ute vid kusten. De vill se hur illa solstormen har drabbat resten av världen. Kanske kan de hit...

  16. Silleä koetellaan

    Heise-Fjeldgren, Astrid; Sundström, Anette; Haahdenmaa, Sanni
    Word Audio Publishing International 2022 1. painos

    Katastrofaalinen luokkaretki Sille on lähdössä kavereineen luokkaretkelle Berliiniin, ja kaikki odottavat innolla oikeaa kaupunkilomaa. Sillen pettymykseksi Lukas aikoo kuitenkin l...

  17. Joen jäljillä

    Heise-Fjeldgren, Astrid
    Word Audio Publishing

    Muutoksen tuulia ja joulun taikaa Joulu on tulossa, ja Sillelle tarjotaan kausityötä tukkuliikkeestä tonttujen ja joulukoristeiden pakkaamisessa. Hän ottaa työn innostuneena vast...

  18. Joen jäljillä

    Heise-Fjeldgren, Astrid; Sundström, Anette; Haahdenmaa, Sanni
    Word Audio Publishing International 2022 1. painos

    Muutoksen tuulia ja joulun taikaa Joulu on tulossa, ja Sillelle tarjotaan kausityötä tukkuliikkeestä tonttujen ja joulukoristeiden pakkaamisessa. Hän ottaa työn innostuneena vastaa...

  19. Friends Like These

    Alvarez, Jennifer Lynn
    Books on Tape 2022 Unabridged

    "Sharp, atmospheric, and wildly fast-paced"—Jessica Goodman, New York Times bestselling author of They'll Never Catch Us From the author of Lies Like Wildfire comes another page-tu...

  20. How to Excavate a Heart

    Arlow, Jake Maia
    HarperTeen 2022 Unabridged

    Stonewall Honor author Jake Maia Arlow delivers a sapphic Jewish twist on the classic Christmas rom-com in a read perfect for fans of Kelly Quindlen and Casey McQuiston.It all star...